Firma Handlowo-Usługowa "ROBERTEX" z siedzibą w Warszawie przy ulicy Powązkowskiej 6 powstała jako kontynuacja rodzinnej firmy "ZAKŁAD KAMIENIARSKI" założonej w 1938 roku przez dziadka obecnego właściciela.

 

    Wykorzystując doświadczenie i kontakty dwóch pokoleń przekształciła się z zakładu rzemieślniczego w jedną z największych w Polsce hurtowni kamienia naturalnego i nowoczesny zakład obróbki. Niskie ceny i wysoka jakość wyrobu końcowego oraz posiadanie na składzie w Warszawie ponad 85 rodzajów granitu i marmuru pozwalają zadowolić gusta zarówno odbiorcy indywidualnego jak i wysokie wymagania stawiane przez dużych inwestorów.

 
    Nadążając za wymogami rynku, firma nieustannie modernizuje swój park maszynowy oraz wprowadza nowe gatunki kamienia (ostatnio szeroka gama TRAWERTYNÓW).
    W 2001 roku, jako przedstawiciel handlowy firmy GRANIT STRZEGOM S.A. - największego producenta i właściciela kamieniołomów, oferujemy szeroką gamę wyrobów z granitu strzegomskiego.
 
    Zmiany prawno-fiskalne oraz dynamiczny rozwój zaowocowały w 2000 roku otwarciem siostrzanej firmy "ROBERTEX" Sp. z o.o..
 
    Dążąc do kompleksowej obsługi klienta wraz z dostarczanym wyrobem gotowym oferujemy jego montaż i konserwację.